» » Керівник обласної прокуратури провів нараду щодо підсумків роботи за 2022 рік

Керівник обласної прокуратури провів нараду щодо підсумків роботи за 2022 рік


9 лютого 2023 року під головуванням керівника Миколаївської обласної прокуратури Дмитра Казака відбулась оперативна нарада щодо підсумків роботи органів обласної прокуратури за 2022 рік, а також визначення пріоритетних напрямів прокурорської діяльності та основних завдань на наступний період.

У нараді взяли участь заступники керівника обласної прокуратури, начальники структурних підрозділів обласної прокуратури, їх заступники, керівники та заступники керівників окружних прокуратур.

Дмитро Казак звернув увагу на позитивні напрацювання прокурорів та виокремив проблемні питання у діяльності з метою розроблення конкретних заходів для їх подолання.

Завдяки належній взаємодії та вжитим спільним заходам правоохоронних органів регіону на 61,2% зросла кількість викритих кримінальних правопорушень у сфері незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, вдвічі - кількість викритих кримінальних правопорушень у сферах господарської діяльності, на 37,3% - використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку.

Спостерігається тенденція до зменшення кількості облікованих кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, проти статевої свободи та недоторканності особи, проти власності. Знижено рівень підліткової злочинності (на 52,3%).

Рівень розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування становить 45% та є більшим від загальнодержавного (39%).

У сфері охорони довкілля до суду скеровано 43 обвинувальні акти (проти 29 у 2021 році).

Зусилля правоохоронних органів спрямовувались на встановлення зрадників. Зросла майже вп’ятеро кількість скерованих до суду обвинувальних актів слідчих регіонального органу безпеки, за результатами досудового розслідування злочинів торік прокурорами скеровано до суду 57 обвинувальних актів, серед яких 28 - у сфері боротьби зі злочинами проти основ національної безпеки України, 19 - проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, 7 - стосовно військовополонених.

Крім того, до суду скеровано 18 обвинувальних актів, з них 5 - про корупційні правопорушення та 4 - щодо колабораційної діяльності, досудове розслідування у яких здійснювалось слідчими територіального управління ДБР у м. Миколаєві.

З метою реального повернення державі протиправно вилученого майна, земель, лісів, наповнення бюджетів та стягнення заподіяних збитків, торік прокурорами пред’явлено позови на суму 2,6 млрд грн, що майже удвічі перевищує аналогічний показник 2021 року (1,4 млрд грн).

Судами розглянуто та задоволено 54 позови прокурорів на суму 133 млн грн. Реально виконано судові рішення на суму 249 млн грн (проти 228 млн грн у 2021 році). Фактично повернуто та попереджено незаконне вибуття 112 га земель різних категорій.

На захист інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища пред’явлено 20 позовів на суму 196,2 млн грн, судами розглянуто та задоволено 11 позовних заяв на суму 27,1 млн грн, реально виконано судових рішень на 2,6 млн грн, у розпорядження держави повернуто 16,5 га земель, у тому числі 0,5 га - природно-заповідного фонду.

Про результати роботи на основних напрямах діяльності проінформували заступники керівника обласної прокуратури.

Проаналізувавши стан справ, очільник прокуратури поставив вимогу перед працівниками значно покращити якість на закріплених напрямах діяльності.

Дмитро Казак визначив головні пріоритети діяльності прокуратури на наступний рік. Серед них – розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збройною агресію рф, та проти основ національної безпеки, боротьба з корупцією, протидія правопорушенням у податковій сфері, незаконному обігу наркотиків, виявлення фактів зловживань у бюджетній сфері та при розподілі благодійної допомоги.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням низки заходів, спрямованих на підвищення ефективності та результативності у діяльності органів обласної прокуратури на наступний період.Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Використання матеріалів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!! Але з обов'язковим посиланням на наш сайт!!!