» » Аграрний фронт: Звільнені землі на Миколаївщині почали обробляти

Аграрний фронт: Звільнені землі на Миколаївщині почали обробляти

Снігурівщина. Частина Миколаївщини, яка ще півроку тому регулярно з'являлася у зведеннях Генштабу. Російські окупанти прийшли сюди ще на початку вторгнення. Втім, зараз, після деокупації, життя в громаді поступово повертається до норми.

Попри постійні обстріли та мінну небезпеку «?Південна аграрно-експортна компанія» (ПАЕК) вже розпочала посівну.

Першим посіють коріандр, потім льон, гірчицю і просо. Наразі аграрії працюють на тих полях, які уже встигли підготувати до посівної. На інших збирають ті культури, які через російську агресію та окупацію району так і залишилися необмолоченими.

«В 2021 році, в серпні місяці було посіяно озимий ріпак. Всходи були добрі. Зайшли в зиму. Але 24 лютого росія напала на нас і було окуповано Снігурівський район. Весь 2022 рік ріпак простояв на полі», — розповідає власник компанії Юрій Кормишкін.

Він додав, що росіяни не дозволили збирати врожай, техніку або знищили, або вкрали.

«Компанія в Снігурівському районі обробляла більше 20 тис. га землі. Всі вони були окуповані. Ми понесли збитки на сотні мільйонів гривень», — говорить керівник ПАЕК Юрій Кормишкін.

Комбайнер Віталій задоволений, що знову вийшов в поле. Він розповів, шо був тут всю окупацію, бачив, як горіли поля, все бачив, за год набачився такого, що… Вони з хати нас не випускали, у нас вообще ні виїздів, не заєздов не було.

Аграрії вже навіть навчитилися відрізняти, які вибухонебезпечні предмети несуть загрозу, а які - вже ні.

Їх просто забираємо - і туди на базу. Якщо получається, то самі, якщо не получається,визиваємо саперів. Приїжджають і витягують. Якщо розірвана, забираємо ми, якщо нерозірвана - воно видно - розповів комбайнер Віталій.

Днями міжвідомча урядова робоча група затвердила план гуманітарного розмінування. За прогнозами Міністерства аграрної політики, до кінця березня на Миколаївщині, а також Херсонщині й Харківщині реально очистити та засіяти третину з нині замінованих полів. Тож аграрії сподіваються в липні збирати врожай.

за матеріалами подробности та телемарафону "Єдині новини".

Як зараз виглядають звільнені поля у Миколаївській області.


Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Використання матеріалів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!! Але з обов'язковим посиланням на наш сайт!!!