У вівторок, 12 грудня, на Миколаївщині, під головуванням першого заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгія Решетілова відбулись командно-штабні навчання територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області, її ланок та субланок.
Навчання проведено у зв‘язку з ускладненням метеорологічної обстановки, порушеннями у роботі дорожньої інфраструктури, об’єктів життєзабезпечення населення (у тому числі при довготривалій відсутності електропостачання та ураженні об’єктів критичної інфраструктури).
Захід відбувся за двома етапами. На першому - диспетчерськими службами суб’єктів реагування на практиці відпрацьовано передачу інформації про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з різким погіршенням погодних умов, а також проведено оповіщення органів управління територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Миколаївської області, її ланок та субланок.
Георгій Решетілов наголосив на тому, що протидія викликам, які сьогодні постають перед нами, напряму залежить від рівня підготовки органів управління та готовності сил цивільного захисту.
«Інколи, навіть при наявних ресурсах, розроблених планах і алгоритмах дій нескладна подія може набути рівня надзвичайної ситуації саме через відсутність управління, взаємодії та координації органів управління і служб. Сьогодні ж ми мали нагоду перевірити ефективність нашої системи оповіщення. Виявлені недоліки прошу врахувати в роботі та усунути в найкоротший термін», - додав він.
На другому етапі опрацьовано алгоритм дій при обмеженні або перекритті руху на автодорогах області та надання допомоги учасникам дорожнього руху, реагування аварійних служб на масове пошкодження ліній електропередач внаслідок негоди, забезпечення сталої роботи об’єктів життєзабезпечення населення та соціальної інфраструктури у разі довготривалої відсутності електропостачання. Особливу увагу приділено координації та узгодженості дій між територіальними підрозділами системи МВС.
У режимі відеоселектору керівники районних військових адміністрацій та голови територіальних громад доповіли про дії, пов‘язані з ліквідацією наслідків складних погодних умов на ввірених територіях, а також зазначили потреби у матеріальних засобах та людських ресурсах з урахуванням досвіду ліквідації надзвичайної ситуації, яка виникла на території області у період з 26 до 29 листопада 2023 року.
Окремо учасники розглянули порядок дій під час припинення централізованого теплопостачання у обласному центрі. Особливу увагу приділено запобіганню випадків обмороження і загибелі людей (особливо незахищених верств населення у період низьких температур повітря).
На завершення Георгій Решетілов повідомив, що основна мета проведених навчань – досягнута. Закрема, учасниками набуто практичних умінь та навичок, а також відпрацювано взаємодії між спеціалізованими службами цивільного захисту регіону та напрацювано превентивні заходи для подолання й мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій.
За інформацією Головне управління ДСНС України у Миколаївській області.