» » Фермери можуть через Державний аграрний реєстр подавати заявки на компенсацію за розмінування с/г земель

Фермери можуть через Державний аграрний реєстр подавати заявки на компенсацію за розмінування с/г земель


Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує.

На програму компенсацій в державному бюджеті закладено 3 млрд гривень.

Інструмент максимально спростить подачу заявок фермерами, які прагнуть очистити свої ділянки та зробити це за підтримки держави.

Держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель, — сказала Перша віцепрем?єрка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Хто може брати участь у програмі?

Фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами.

Самі фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку.

Як це працює?

Верифікацію, поданих фермерами заявок, здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить фермер.

На сьогодні участь в програмі беруть два державні банки — ПриватБанк і Ощадбанк.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

Подати заявку можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/

Фермер також може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. Для цього він має заповнити та подати Заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування compensation@uachd.org.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Використання матеріалів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!! Але з обов'язковим посиланням на наш сайт!!!