» » «Віддай голос за дитину у конкурсі» - поліція застерігає та радить як вберегтися від шахрайської схеми

«Віддай голос за дитину у конкурсі» - поліція застерігає та радить як вберегтися від шахрайської схеми


Шахраї продовжують свою діяльність із застосуванням фішингових схем, однією із модифікацій є розповсюдження посилань зі зламаних акаунтів із проханням проголосувати за дитину в конкурсі, участі у спортивних змаганнях, тощо. У такий спосіб зловмисники примушують довірливих або неуважних користувачів мережі обманом розкрити свої персональні дані, зокрема, паролі й номери кредитних карток.

Зазвичай, за схемою шахраї, привласнивши облікові записи у месенджерах, у подальшому надсилають вашим знайомим повідомлення із проханням терміново скинути гроші на підконтрольну зловмисникам картку.

Звертайте увагу на наступні ознаки, які можуть свідчити про злам вашого акаунту:

-у вашому профілі з’являються публікації чи повідомлення, яких ви не створювали;

-друзі чи підписники отримують від вас підозрілі листи чи повідомлення;

-ви отримуєте повідомлення від власника платформи про витік ваших даних.

Як захистити свої акаунти від можливого зламу:

-використовуйте двофакторну автентифікацію. Це ускладнює доступ зловмисників до облікових записів, навіть, якщо вони отримають логін та пароль - для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно буде ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток;

- через операторів мобільного зв’язку підключіть послугу додаткового паролю для здійснення операцій з SIM-карткою. Ця послуга значно знижає ризики перевипуску вашої картки;

- регулярно переглядайте підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах;

- не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомого.

Пам’ятайте: якщо його акаунт зламали, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.

Дотримуйтеся наступних порад:

-зателефонуйте знайомому, який надіслав запит, щоб підтвердити його наміри, за відомим вам номером, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Оскільки, якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;

- запитайте знайомого про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая;

- напишіть спільним знайомим у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Якщо ви потрапили на «гачок» шахраїв, негайно змініть пароль, попередьте друзів про злам і зверніться до служби підтримки платформи. Якщо підозрюєте, що ваші фінанси також могли постраждати, негайно зверніться до поліції та свого банку.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Використання матеріалів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!! Але з обов'язковим посиланням на наш сайт!!!