» » СБУ відкрила справу про спробу захоплення влади - яка участь "Батьківщини"?

СБУ відкрила справу про спробу захоплення влади - яка участь "Батьківщини"?

Служба безпеки, дослідивши матеріали з серверів офісу "Батьківщини", які вилучені під час обшуку, відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Про це повідомив начальник головного Слідчого управління СБУ Максим Ленко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Серед матеріалів, які присутні в слідстві, є дані, що при плануванні цих акцій передбачався так званий силовий варіант їхнього розвитку, тобто такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників, це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента", - заявив він.

Ленко повідомив, що на розслідування СБУ знадобиться два місяці.

"Два місяці відведено кримінально-процесуальним кодексом на проведення розслідування", - повідомив начальник ГСУ СБУ.

Як відомо, 31 січня в МВС заявили, що масові протестні акції в Києві були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант розвитку подій.

"Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО "Батьківщина" і свідчить про те, що масові протестні акції, які почалися в Києві 21 листопада минулого року, що не були стихійними, а планувалися заздалегідь", - заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Гнатів.

За його словами, мова йде про сервери, вилучені 9 грудня 2013 на вул. Турівській у Києві в приміщенні, яке займає ТОВ "Айті", в ході розслідування кримінального виробництва за фактом шахрайства. Тоді була вилучена комп'ютерна техніка та документи.

Гнатів підкреслив, що серед матеріалів слідства "є дані про те, що під час планування цих акцій передбачався так званий "силовий сценарій розвитку".

"Тобто, такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників. Це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента. Нині отримані матеріали направлені на експертне дослідження для встановлення в них наявності дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади", - підкреслив він.

За його словами, тільки після цієї експертизи можна буде однозначно сказати, чи є в цієї інформації склад злочину за ст.109 Кримінального Кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади).

Він зазначив, що якщо ж це буде встановлено, то подальшим розслідуванням буде займатися Служба безпеки України за підслідністю.

Разом з тим , у партії "Батьківщина" назвали провокацією заяву МВС про запланований характер протестів у Києві та відзначили, що раніше міліція взагалі заперечувала факт обшуку в офісі партії за адресою вул. Туровська, 13, і вилучення серверів "Батьківщини", повідомивши, що обшук здійснювався в комерційній організації за сусідньою адресою в рамках кримінальної справи про шахрайство.

"Виникає логічне запитання, яким чином вилучені сервери "комерційної структури по сусідньому адресою" зараз перетворилися на сервери "Батьківщини", - дивуються в партії.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!