» » Заборона на лов риби на зимувальних ямах

Заборона на лов риби на зимувальних ямах

Заборона на лов риби на зимувальних ямах З настанням холодів знижується температура води. Поступово й день коротшає. Потім водойми вкриваються крижаним покривом, зверху його завалює сніг і освітленість падає ще сильніше. Довгі місяці підводні мешканці живуть в умовах холоду, дефіциту кисню і напівтемряви. Вони стають менш активними, практично повністю припиняють споживати їжу, повільніше ростуть.

Такий важкий період різні види риб й по–різному перечікують. Чимало видів риб вже у жовтні–листопаді збираються до купи і відправляються в зимувальні ями. Там вони проводять кілька місяців практично без руху. При цьому риби одного виду і віку зимують разом і великими скупченнями. Якщо яма невелика, то в ній влаштовуються абсолютно однакові особини.

Для браконьєра зимувальна яма – це велика удача. Практично без особливих зусиль можна отримати великий улов. Але про те, що при цьому буде виловлена найпродуктивніша частина стада риби, яка по весні дасть велике потомство, як правило, винищувач рибних запасів не думає.

Такі дії призведуть до зменшення чисельності виду риби, а через кілька років при такому хижацькому лові до повного його зникнення.

У зв’язку з цим органами рибоохорони разом з іншими зацікавленими органами вживаються заходи стосовно охорони місць зимування риби.

Так, відповідно до наказу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області від 07.11.2014 №113, з 20 листопада 2014 року і до кінця весняно-літньої нерестової заборони 2015 року заборонено всякий вид та засіб лову водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Наказ разом з переліком зимувальних ям розміщено на сайті Миколаїврибоохорони (http://rybohrana.mk.ua). У Новоодеському районі зимувальна яма розміщується на річці Південний Буг в районі с.Баловне, с.Піски, с.Ковалівка, с.Троїцьке, с.Михайлівка.

Лов риби на зимувальних ямах заборонено п.3.15. Правил любительського та спортивного рибальства, а також п.9.9.9. Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря.

За лов на зимувальних ямах настає відповідальність, передбачена частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф – від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення порушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Також згідно Постанови Кабміну від 21 листопада 2011 року за № 1209, браконьєр сплатить окремо за кожну спійману рибину, незалежно від її розміру. Наприклад, щука обійдеться в 340 грн., карась сріблястий – 17 грн., лящ – 170 грн., судак – 510 грн. За вилов одного раку потрібно буде сплатити 25,5 грн., а за одного судака – 255 грн.

Крім того, при певних умовах за лов риби на зимувальних ямах може настати й кримінальна відповідальність за статтею 249 Кримінального кодексу. Санкція - штраф від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

У разі виявлення фактів порушень чинного природоохоронного законодавства або корупційних дій з боку працівників Миколаїврибоохорони просимо телефонувати на телефон «гарячої лінії» Миколаїврибоохорони (0512) 43-04-60 або «гарячої лінії» Держрибагенства (044) 486 44 24.

Головний державний інспектор

відділу охорони водних біоресурсів

Миколаїврибоохорони

Фішер Андрій Іванович

Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий