» » Нардеп Вадатурский просит госрегулятора дать оценку законности установки весовых комплексов которые ставят между Новой Одессой и Николаевом

Нардеп Вадатурский просит госрегулятора дать оценку законности установки весовых комплексов которые ставят между Новой Одессой и Николаевом

Нардеп Вадатурский просит госрегулятора дать оценку законности установки весовых комплексов которые ставят между Новой Одессой и Николаевом
Ситуація навколо встановлення вагових комплексів для контролю важковагового транспорту під час перевезень автомобільними дорогами набула певного резонансу в засобах масової інформації. Народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Андрій Вадатурський неодноразово пояснював, що питання перевантажень на дорогах необхідно вирішувати комплексно і на законодавчому рівні.

Для того, щоб з’ясувати законність відновлення низкою центральних органів виконавчої влади вагового контролю на дорогах України з використанням пересувних вагових комплексів Андрій Вадатурський звернувся із депутатським зверненням до Голови Державної регуляторної служби України Ляпіної К.М. та Міністра юстиції України Петренка П.Д. з проханням надати йому роз’яснення та компетентну оцінку з цього питання. Парламентарій також попросив підтвердити наявність всіх законних підстав для здійснення габаритно-вагового контролю з огляду на вимоги Законів України та підзаконних актів.

Варто нагадати, що 28 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" №71-VIII від 28 грудня 2014 року, яким було встановлено мораторій на перевірки у 2015 та 2016 роках підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік. Проте в серпні поточного року Міністерством інфраструктури України було оголошено про початок вагового контролю на дорогах України з використанням пересувних вагових комплексів.

Як відомо, 28.02.2014 втратив чинність Технологічний регламент здійснення габаритно-вагового контролю, затверджений Наказом Державної служби автомобільних доріг України, Міністерства внутрішніх справ України за № 219/198 від 07.05.2008р. Окрім цього, Міністерство інфраструктури України не сформулювало Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю, як того вимагає пункт 14 «Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/ або габаритні параметри яких перевищують нормативні» (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 р. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування». В свою чергу, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України досі не затвердило Методику, якою повинні керуватися Укртрансінспекція та її територіальні органи під час проведення габаритно-вагового контролю відповідно до пункту 19 вищезазначеного Порядку.

За словами народного обранця, посадові особи Міністерства інфраструктури України посилаються на те, що на зміну згаданого Наказу Державної служби автомобільних доріг України, Міністерства внутрішніх справ України від 07.05.2008 №219/198, який втратив чинність 28.02.2014 р. було розроблено та прийнято спільний Наказ Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 №1007/2013 і №1007/1207 про затвердження Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт зі зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування.

«Звертаю увагу, що зазначений Наказ визначає лише процедуру взаємодії посадових осіб Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, працівників відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, а також служб автомобільних доріг та підприємств, визначених у встановленому законодавством порядку, під час організації та проведення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час проїзду автомобільними дорогами загального користування. І жодним чином не виконує вимоги пунктів 14 і 19 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/ або габаритні параметри яких перевищують нормативні. Для отримання роз’яснень та компетентної оцінки з цього приводу звернувся до Голови Державної регуляторної служби України Ляпіної К.М. та Міністра юстиції України Петренка П.Д. із депутатським запитом. Потрібно, врешті-решт, з’ясувати законність проведення габаритно-вагового контролю на дорогах», – наголосив Андрій Вадатурський.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!