» » Как рабочий стаж Новоодесситов будет влиять на их пенсию

Как рабочий стаж Новоодесситов будет влиять на их пенсию

Как рабочий стаж Новоодесситов будет влиять на их пенсию
Вихід на пенсію став для українців справжнім головним болем, адже без 15 років страхового стажу частина громадян не зможе отримувати пенсію, а лише соціальну допомогу від держави.

Про особливості нарахування пенсій українцям та способи легально докупити необхідний для пенсії страховий стаж повідомили експерти Пенсійного фонду України.

Відтак, щодо обов’язкового пенсійного стажу терміном у 15 років в Пенсійному фонді пояснили, що, згідно зі статтями ЗУ № 1492-VIII від 07.09.2016, положення щодо застосування пробаційних пенсійних програм набирають чинності з 1 січня 2018 року.

Українцям, які звертатимуться у Пенсійний фонд до 01 січня 2018року, оформлення пенсії буде провадитись по першому та другому рівні системи пенсійного забезпечення в Україні, тобто загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

За словами эксперта Сергія Розумного, «українці можуть також набути страховий стаж за договором про добровільну участь за попередні роки, при цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору з Пенсійним фондом».

Розумний повідомив, що станом на сьогодні, наведена вікова категорія громадян має більше 15 років пенсійного стажу, тому що це люди народжені до 1961 року коли працевлаштуванням кожного було обов’язковим і можливим.

«Відповідно до діючого законодавства, станом на 28.10.2016 року, після 01 січня 2018 року оформлення пенсії буде провадитись за трьома рівнями системи пенсійного забезпечення, де буде можливість хоча б по одній із них оформити пенсію незалежно від страхового стажу», - повідомив Сергій Розумний.

Також в Пенсійному фонді пояснили, що соціальна допомога, яку виплачуватимуть українцям замість пенсії, коливатиметься в межах прожиткового мінімуму, відповідно до п.2, ст.7 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Як відомо, фактичний розмір прожиткового мінімуму щорічно встановлюється ЗУ "Про державний бюджет".

Також на думку Сергія Розумного, зменшувати страховий стаж українцям це не альтернатива, а просто популізм.

«Людина повинна працювати і бути витребуваною в соціумі для гідного життя, для цього потрібно дійсно створювати робочі місця для всіх вікових категорій, з мінімальною заробітною платою європейського рівня, з внесків якої можливо буде виплачувати мінімальні європейські пенсії, які нададуть можливість відмовитись від різного роду пільг та субсидій і цим самим закрити схеми крадіжок з державного бюджету» - додав Сергій Розумний.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!