» » Информация для Новоодесских работодателей

Информация для Новоодесских работодателей

Информация для Новоодесских работодателей
З 15 квітня 2016 року набрав чинності Закон України від 29.03.2016 №1043-VIII «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії».

Відтак, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера, та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Тобто, у разі надання особою для призначення (перерахунку) пенсії довідки за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 01 липня 2000 року, зазначена довідка може бути врахована для призначення (перерахунку) розміру пенсії тільки після обов’язкового її підтвердження первинними документами, на підставі яких було видано зазначену довідку: особовими рахунками, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами, які прийняли первинні документи на зберігання.

Відповідно до законодавства первинна документація, зокрема, зарплатні відомості, мають зберігатися протягом певного строку, а потім знищуватися чи передаватися до архіву.

Більшість документів, які підприємство використовує у своїй господарській діяльності, зберігаються три роки. Проте деякі документи потрібно зберігати протягом 5 та навіть 75 років (зокрема, відомості для нарахування зарплати).

Терміни зберігання ділової документації визначено Переліком типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.98 р. № 41 (далі – Перелік № 41).

Зауважимо, що встановлені цим Переліком терміни є мінімальними, тобто їх не можна скорочувати.

Як уже зазначалося вище, у разі ліквідації підприємства за рішенням власника документів, що підлягають обов’язковому зберіганню, передаються до місцевого відділу архівної служби. Порядок передачі документів у випадку ліквідації або реорганізації установи визначений у Правилах роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5.

До переліку документів, які підлягають передачі до архіву, здебільшого належать: накази керівника щодо особового складу, особові рахунки або (за їх відсутності) розрахунково-платіжні відомості. Для підготовки до передачі цих документів до відомчого архіву вони мають бути відповідним чином оформлені. Передача справ до відомчого архіву здійснюється за графіком, складеним цим архівом, та узгодженим з керівниками організацій, що передають документи.
Довідка з архіву про прийняття документів (найчастіше це акт приймання-передачі документів до архіву) входить до переліку обов’язкових документів, які подаються державному реєстратору в кінці процедури ліквідації юридичної особи.

Наголошуємо, що за порушення існуючої процедури збереження і знищення документів, чинним законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

З огляду на вищевикладене, просимо забезпечити дотримання вимог щодо збереження архівних документів, та у випадках ліквідації, банкрутства чи реорганізації – передачу їх до архівних установ.Управління Пенсійного фонду України
в Новоодеському районі Миколаївської області
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!