» » В селе Константиновка Новоодесского района прошли общественные слушания

В селе Константиновка Новоодесского района прошли общественные слушания

В селе Константиновка Новоодесского района прошли общественные слушания
28 лютого 2018 року в с.Костянтинівка пройшли громадські слухання з питання добровільного об’єднання територіальних громад. Участь у заходах взяли голова Новоодеської РДА Роман Сташук, голова районної ради Олександр Гриценко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Сергій Васильєв, директор Офісу Реформ – регіональний експерт з правових питань Валентин Бойко.

У ході слухань жителі села обговорили пропозицію сільського голови Костянтинівської сільської ради щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад села Костянтинівка Костянтинівської сільської ради, села Баловне Баловненської сільської ради, сіл Піски, Гур’ївка Гур’ївської сільської ради, села Себине Себинської сільської ради, сіл Новоінгулка, Новоматвіївське, Сільвестрівське, Кандибине Кандибинської сільської ради в Костянтинівську об’єднану територіальну громаду Новоодеського району Миколаївської області з центром у селі Костянтинівка.

Голова райдержадміністрації, виступаючи на зборах, ознайомив представників місцевих громад із перспективами та перевагами об’єднання та відповів на запитання присутніх. Як підкреслив Роман Филимонович, сьогодні у житті громад Новоодеського району надто відповідальний час, адже від наших сьогоднішніх рішень залежить не лише наше майбутнє, але й майбутнє наших дітей та онуків. Фінансова децентралізація дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів в рази. І завершивши об’єднання місцеві громади отримають не лише повноваження, а й фінансовий ресурс, розпоряджатися яким будуть самі громади.

Виступили з власною позицією щодо процесів децентралізації також голова районної ради Олександр Гриценко та регіональний експерт з правових питань Валентин Бойко. Зі слів промовців, процеси децентралізації є незворотніми. Тому жителі сіл вже сьогодні мають визначитися з власним відношенням як до реформи, так і щодо майбутнього громад. Поки держава пропонує громадам об’єднатися добровільно, надає на це ресурс і підтримку, необхідно використати цей шанс для свого ж блага. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднані територіальні громади отримають весь спектр повноважень, які мають міста обласного значення.

Байдужих осіб до обговорюваної теми в залі не було, про що свідчили численні різнопланові запитання присутніх до регіонального експерта з офісу реформ, сільського голови, голови Новоодеської районної державної адміністрації та голови районної ради та начальник фінансового управління.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!