» » В Новоодесском районе рассматривается возможность создания Бугской ОТО

В Новоодесском районе рассматривается возможность создания Бугской ОТО

В Новоодесском районе рассматривается возможность создания Бугской ОТО
Бузька сільська об’єднана територіальна громада Новоодеського району Миколаївщини за перспективним планом мала б утворитися у складі 8 сільських рад.

При розробці перспективного плану об’єднання була врахована географічна та господарська специфіка населених пунктів потенційної ОТГ.

Це район так званих степів Новооодещини, які віддалені від Південного Бугу.

За три роки реформи децентралізації в Новоодеському районі не створилося жодної об’єднаної громади. За цей час по за перспективного плану вже з’явилася та розвивається Бузька ОТГ у Вознесенському районі.

З метою ознайомлення з перспективами об’єднання консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України провели зустріч з головами Антонівської, Бузької, Дільничної та Димівської сільських рад. Учасниками зустрічі у Бузькому вивчалася можливість об’єднання на базі Бузької сільської ради, як центру за перспективним планом, за участі зазначених сільських рад.

Учасниками робочої зустрічі розглянули всі питання, які турбують голів сільських рад та їх мешканців. Фахово переглянули поточні податки та збори у нинішніх бюджетах, як вони сформовані, які проблеми є у наповненні бюджету та як можна підійти до вирішення цих питань. Також, були розглянуті ці питання в контексті, якщо б Бузька ОТГ утворилася в цьому році. Консультанти Миколаївського РВ АМУ змоделювали доходи сільських рад які б могли об’єднатися цього року. Розглянули обсяг податку на доходи фізичних осіб, який би вони отримали.

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України підкреслили, що у допомогу новоствореним об’єднаним громадам діють державні програми та фінансові інструменти. Серед них і державна субвенція, і базова дотація, освітні та медичні субвенції. Консультанти розкрили перспективу інфраструктурної субвенції, програми обласного бюджету та можливості партнерської співпраці з іншими ОТГ та проектами.

«Ці фінансові інструменти ? це допомога для розвитку об’єднаної громади, ? пояснила консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна, ? Щоб громади могли стати на ноги, а далі тільки підтримувати і обирати ту саму чітку позицію, яку б хотіла отримати громада у розвитку».

Консультант Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з юридичних питань Лідія Віштал розповіла, що рівні Асоціації проведена велика робота по захисту інтересів органів місцевого самоврядування, особливо об’єднаних територіальних громад. Вона навела приклад участі в розробці законопроектів по статусу старост, по землям за межами населених пунктів та інших.

На завершення консультанти порадили при розгляді можливості створення Бузької ОТГ в Новоодеському районі розглянути її місію та стратегію розвитку. Наприклад, це міг би бути розвиток переробки сільгосппродукції чи розвиток зеленого туризму. Консультанти АМУ висловили сподівання, що голови сільських рад мають донести до своїх громад всі підходи та плюси від об’єднання, а також висловили сподівання, що після об’єднання, бодай, у складі 4 сільських рад – решта з часом зможе приєднатися до Бузької ОТГ та посилити її.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!