» » За последнюю неделю дважды масштабно горел природный заповедник в Новоодесском районе (Фото)

За последнюю неделю дважды масштабно горел природный заповедник в Новоодесском районе (Фото)

17 вересня о 10:46 за екстреним номером 101 надійшло повідомлення про пожежу сухостою на відкритій території та частині природного заповідника “Єланецький степ” в Єланецькому районі області.

За викликом направлені пожежні автоцистерни 15 (Єланецький район), 21 (Новоодеський район) державних пожежно-рятувальних частин, водовозка аварійно-рятувального загону спеціального призначення, мобільно-оперативну групу Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. Так, як вітер занадто швидко поширював горіння, до місця вирішено додатково направити відділення 1, 2, 3 ДПРЧ з м. Миколаєва та 12 ДПРЧ (Вознесенський район), місцеву пожежну охорону “Бузьке”. Загалом вогнем було охоплено 49 га сухої трави, чагарників та дерев, з яких 9 га - заповідна зона.

Вогнеборцями не допущено розповсюдження пожежі на будинок природи, будівлю охорони та загону із 22 бізонами. О 16:00 її локалізовано, о 18:30 всі осередки горіння ліквідовано.

Загалом до гасіння залучалось 14 одиниць техніки, 45 осіб, зокрема від ДСНС - 8 одиниць техн., 30 осіб. Допоміжна техніка (2 трактори МТЗ-82 з плугами) від ТОВ СГВП "Агро-Флагман"), (3 трактори МТЗ-82 з бочками від заповідника). Співробітникам ДСНС у гасінні також допомагали співробітники заповідника та місцеве населення.

Варто зазначити, що це вже друга масштабна пожежа в межах природоохоронної території заповідника, першу - площею 8,5 га пожежно-рятувальні підрозділи ліквідовували 11 вересня. У квітні 2019 року в Єланецькому районі вже гостро піднімалось питання про навмисне випалювання населенням очерету та відкритих територій, тоді вогонь підійшов впритул до житлового сектору та чимало тварин не встигли врятуватись від стихії.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий