» » ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новоодеської міської ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новоодеської міської ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування

Ми, депутати Новоодеської міської ради, рішуче протестуємо проти намірів підірвати фінансову спроможність місцевого самоврядування та ігнорування базових норм Європейської Хартії місцевого самоврядування.
Зокрема, законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№ 6062) – це спроба поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проєкти на місцевому рівні, це спроба нової централізації.
Законопроєктом № 6062 пропонується доповнити Земельний кодекс України (розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення») пунктом 53, яким «встановити, що у 2022 році надходження від викупу земельних ділянок державної та комунальної власності, передбачених пунктом 61 Перехідних положень Земельного кодексу України, зараховуються: 70 відсотків до спеціального фонду державного бюджету та спрямовуються на розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем за рішенням Кабінету Міністрів України (у разі потреби з відкриттям нових бюджетних програм), погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету; 30 відсотків до бюджету розвитку місцевих бюджетів». Це грубе порушення засад місцевого самоврядування: чому кошти від продажу земель комунальної власності на 70 відсотків мають зараховуватися до Держбюджету?
Цим проєктом також передбачається ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів, що є катастрофою для територіальних громад. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть належно планувати свій розвиток. Адже, саме з бюджетів розвитку фінансуються капітальні видатки громад, які спрямовуються на соціально-економічний розвиток, виконання інвестиційних проєктів, будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери – шкіл, дитсадків, лікарень, житлово-комунального господарства, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів, придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги тощо. Як наслідок – недофінансування місцевих бюджетів з Держбюджету.
Ще один фінансовий удар по громадах проєкту № 6062 – пропонується новела частини 2 статті 45 Бюджетного кодексу, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку». Це дуже зручно – «помилково» забрати гроші в громади і хай потім громади чекають, коли гроші з’являться на казначейському рахунку.
Наступне «покращання» проєкту № 6062 – змінами до частини четвертої статті 103-2 Бюджетного кодексу України передбачається залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучати до Державного бюджету. Тобто, органи самоврядування повністю демотивуються в оптимізації використання цієї субвенції.
Врешті, згідно з проєктом № 6062, місцеві ради перетворюються в статистів формування місцевих бюджетів, бо Міністерство фінансів України і посадовці місцевих державних адміністрацій отримують повноваження зупиняти рішення місцевих рад про бюджет.
Ми, депутати Новоодеської міської ради, вимагаємо:
від Кабінету Міністрів України:
відкликати проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 6062) на доопрацювання, з метою виключення з цього проєкту дискримінаційних норм по відношенню до місцевого самоврядування;
від Голови Верховної Ради України:
у разі розгляду проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 6062) озвучити в залі позицію нашої ради та не використовувати під час голосування словосполучення «прошу підтримати та проголосувати»;
від Президента України:
повернутися до виконання функцій гаранта Конституції України, не допускати порушення через «підконтрольні» Кабінет Міністрів України чи фракцію у Верховній Раді України міжнародних зобов’язань України, зокрема Європейської Хартії місцевого самоврядування, та у разі прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 6062) скористатись правом вето.
Депутати Новоодеської міської ради
VIII скликання
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!