» » ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новоодеської міської ради VIII скликання до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості підняття цін на розподіл газу в 2022 році

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новоодеської міської ради VIII скликання до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості підняття цін на розподіл газу в 2022 році

Ми, депутати Новоодеської міської ради, підтримуємо обурення мешканців Новоодеської міської територіальної громади щодо рекордного підняття плати за розподіл газу: Миколаївський оператор газорозподільних мереж АТ «Миколаївгаз» планує підвищити вартість доставки газу для споживачів у 2022 році із 1,79 грн./м3 до 5,75 грн./м3, а це більше аніж в 3 рази (і це без ПДВ, що становить 20% від базового тарифу).
В декількох областях країни тариф може вирости з 1,5-1,7 грн до майже 9 гривень. Це приблизно стільки ж, скільки коштує саме блакитне паливо у більшості постачальників. В середньому ж по країні тариф хочуть підняти з нинішніх 1,44 грн. до 4,14 грн. за кубометр.
В газорозподільчих компаніях вважають, що нинішній тариф є економічно не обґрунтованим, а підвищення дозволить збільшити зарплату, модернізувати більше застарілих газових мереж, компенсувати збільшення обсягів витрат на розподіл газу через інфляцію та збитки компанії через те, що у попередні роки тариф був економічно не обґрунтований. Деякі облгази закладають у тариф індексацію заробітної плати, зростання вартості інших складових собівартості (ПММ, електроенергія, металопродукція) від 30 % до 200 %, компенсацію збитків за попередні роки. Також, облгази, як один з чинників зростання тарифу, вказують плату за надане в експлуатацію державне майно, яке обліковується на балансі, та оплату оператору ГТС обсягу замовленої потужності, по яких відсутні джерела фінансування, деякі компанії у новому тарифі обіцяють передбачити кошти на встановлення нових індивідуальних лічильників газу або ремонт старих.
Після оприлюднення проектів тарифів облгази зобов’язані проводити відкриті слухання щодо змін у тарифах (частина компаній вже відзвітувала про їхнє проведення - ?). На них всі бажаючі (у тому числі будь-які споживачі) теоретично можуть вносити свої зауваження та пропозиції. Практично ж маємо – «бунти» в Полтавській та інших областях вже на третій день після оприлюднення проектів.
Ми розуміємо, що проекти тарифів, які запропонували облгази, ще не затверджені. Однак, можна підрахувати, що ми побачимо у платіжках за розподіл газу, якщо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг як Регулятор їх затвердить: середньостатистичні мешканці домівок Новоодеської громади будуть платити за розподіл газу від 700 до 900 грн. щомісяця.
Минулого року вартість газу в структурі тарифу розподілу була 5600 грн./тис. м3, і це була середньорічна ціна, яка була розрахована на цілий рік. Відповідно, зараз вартість газу для населення складає 7 грн. з копійками (без ПДВ). І, за попередніми даними, Нафтогаз також гарантував облгазам ціни на газ на транспортування. Яку ціну газу газорозподільчі компанії заклали на транспортування наразі, не зрозуміло - в розрахунках цифри не видно.
НКРЕКП в ході перевірки обґрунтованості тарифів має досконало вивчити договори, які уклали облгази. Тарифи на розподіл газу будуть встановлюватися наприкінці грудня, щоб вони почали діяти з 1 січня. На жаль, подібна «тарифна криза» була минулого року – тоді тарифи також могли підвищитися в два рази, але Регулятор знизив тарифи для 14 облгазів.
Отож, вимагаємо:
- запропонований тариф не затверджувати Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
- Кабінету Міністрів України – залишити в Миколаївському регіоні граничний тариф на рівні 1,79 грн., а Регулятору переглянути політику зниження тарифів для облгазів, що і так мають найбільший тариф;
- Президенту України – стати на захист законних інтересів громадян України.
Депутати Новоодеської міської ради VIII скликання
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий

Сайт Новоодесского района. Наш E-mail: no@newsmk.info

 

Использование материалов ПРИВЕТСТВУЕТСЯ!!! Но с обязательной ссылкой на наш сайт!!!